Nafta odavnemine ja Iraani-leppe lootus toetasid USA börse
Reedel tõusid USA aktsiad, sest lootused USA ja Iraani vahelise relvarahukokkuleppe sõlmimisele parandasid turumeeleolu ning aitasid maailma aktsiaturgudel lõpetada järjekordse tugeva nädala.
S&P 500 lõpetas tõusuga üheksanda järjestikuse nädala, mis on indeksi pikim võiduseeria alates 2023. aastast.
Foto: AP/Scanpix
Dow Jonesi tööstusindeks kerkis 0,7%, samal ajal kui laiema turu indeks S&P 500 ja tehnoloogiasektorile keskenduv Nasdaqi liitindeks tõusid mõlemad 0,2%. Kõik kolm indeksit jõudsid rekordtasemele.
Riistvaratootja Dell Technologies andis uueks majandusaastaks analüütikute ootustest kõrgemad müügiprognoosid, mida toetab tehisintellekti serverite tugev nõudlus. Ettevõtte aktsia reageeris teatele neljapäevasel järelturul üle 40% tõusuga.
Tehnoloogiasektori aktsiad rühkisid neljapäeval taas ülespoole, kuna tehisaru vaimustus jätkab nii riist- kui ka tarkvarafirmade aktsiahindade taganttõukamist.
Nafta hind langes reedel järsult pärast seda, kui president Donald Trump teatas, et teeb peagi „lõpliku otsuse“ USA ja Iraani läbirääkijate vahel kokku lepitud ajutise vastastikuse mõistmise memorandumi kohta.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.