Tankerid sõidavad Hormuzi väina poole, nafta odavneb
Toornafta hinnad jätkasid kolmapäeva hommikul langust, liikudes 80 dollari piirist barreli kohta aina kaugemale. Kindlustunnet lisavad Hormuzi väina suunas liikuvad nafta- ja gaasitankerid.
Laevade liikumised annavad aimu, et teistes seas nafta- ja gaasitankerid valmistuvad Hormuzi väina avanemiseks.
Foto: AP/Scanpix
LNG tootjariik Katar on alustanud osa oma veeldatud maagaasi tankerite viimist Lähis-Itta, et hakata Hormuzi väina avanemise järgselt taas eksporti suurendama, vahendab Bloomberg.
USA ja Iraani leppe kohaselt luuakse 300 miljardi dollariline erafond, mis hakkab rahastama Iraani ülesehitamist. Tehinguga vahetult seotud allika kinnitusel on sellest summast juba üle poole garanteeritud, vahendas Reuters.
USA börsid alustasid päeva tagasihoidlikult, kus esmaspäevane aktiivne ralli asendus teisipäeval naftaturu arengute ja USA Föderaalreservi intressiotsuse ootusega.
Nafta hind liigub tänavuse aasta pikima langusseeria suunas, kuna USA ja Iraani kokkulepe Hormuzi väina taasavamiseks on suurendanud ootusi pakkumise taastumise suhtes. Samal ajal langetasid mitu Wall Streeti suurpanka nafta hinnaprognoose.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.