IuteCredit investoritele hilinenud intressimaksete eest viivist ei maksa
Osa finantsasutuse IuteCrediti võlakirjaomanikest pole 6. juunil laekuma pidanud intressimakset siiani kätte saanud. Ettevõtte juhi Tarmo Silla sõnul laheneb probleem täna, 14 päeva hiljem, kuid investoritele viivist ei maksta.
Iute Groupi finantsjuhi sõnul tehti investoritele väljamakse õigeaegselt, mitte viivitusega. Pildil Iute Groupi tegevjuht Tarmo Sild.
Foto: Liis Treimann
Iute võlakirjade omanikud on viimastel nädalatel muretsenud 6. juunil laekuma pidanud intressimaksete pärast. Mitme investori hinnangul jäi Iute kommunikatsioon hilinenud kupongimaksete kohta puudulikuks, mis andis hoogu spekulatsioonidele ettevõtte maksevõime ja likviidsuse üle.
Valeria Kiisk: “Mina ei näe siin fundamentaalset probleemi”
6. juunil investorite kontodele jõudma pidanud Iute Groupi võlakirjade intressimaksed peaksid ettevõtte tegevjuhi Tarmo Silla sõnul laekuma kõigile investoritele hiljemalt täna.
Võlakirjade mahu 300 miljonile eurole kasvatanud Iute Groupi juht Tarmo Sild rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, mis on võlakirju soetades punased lipud.
Tallinna börsil noteeritud Iute Groupi võlakirjade kupongimakse ei ole siiani jõudnud kõigi investorite kontodele ning see on tekitanud investorites muret. Intressimakse tähtaeg oli 6. juunil.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.