USA aktsiaturg jäi surve alla, nafta hind kukkus mitme kuu madalaimale tasemele
USA aktsiaturg ei suutnud kolmapäeval taastuda nädala alguse valusast löögist tehnoloogiasektorile, samal ajal kui nafta hind langes tasemetele, mida pole nähtud pärast USA ja Iraani konflikti puhkemist.
Rahvusvaheline võrdlusalus Brenti toornafta odavnes 4%, 73 dollarini barreli kohta.
Foto: AP/Scanpix
Tehnoloogiaettevõtetest tugevalt mõjutatud Nasdaqi liitindeks langes 0,4% ning S&P 500 kaotas 0,1%. Mõlemad indeksid jätkasid teisipäeval alanud langust, kui müügisurve tabas eelkõige tehisintellektiga seotud aktsiaid. Tehnoloogiasektori väiksema osakaaluga Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis samal ajal 0,3%.
Telefone ja arvuteid korduskasutusse suunava ringmajandusettevõtte Foxway eelmise aasta müügitulu muutust ei näidanud, kuid järgnevateks aastateks valmistub firma suureks kasvuks.
USA aktsiaturg avanes kolmapäeval rahulikult pärast teist järjestikust rasket päeva tehnoloogiasektorile. Investorite tähelepanu on nüüd suunatud mälukiibitootja Microni majandustulemustele.
Maailma suurimad jalgpallitähed ei teeni enam raha üksnes jalgpallist. Nad investeerivad ettevõtetesse, ostavad klubisid, rajavad hotelle ning kasutavad oma tuntust äri kasvatamiseks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.