Micron ja Qualcomm andsid tehnoloogiarallile uue hingamise
Tehnoloogiahiiglaste Microni ja Qualcommi oodatust paremad tulemused on rahustanud investoreid tehisintellekti aktsiate ülekuumenemise pärast, andes tõuke nii Wall Streetile kui ka Aasia börsidele.
Qualcomm teatas ambitsioonikast plaanist liikuda nutitelefonide kiipidelt andmekeskuste tehnoloogiate arendamisele.
Foto: Alamy/Scanpix
Pärast mitut ebakindlat börsipäeva taastus investorite tehnoloogiaaktsiate ostuhuvi kiiresti. Nasdaq 100 futuurid kerkisid 2,2%. Lisaks S&P 500 futuurid on tõusnud 0,66%.
Investor ja ettevõtja Raivo Hein ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et USA kiibitootja Micron Technology on olnud tema portfelli üks edukamaid investeeringuid ning on toonud talle juba enam kui pool miljonit eurot kasumit.
Investeerimismängu edetabelit ja ekspertide valikuid vaadates on pilt selge: turgudel valitseb hetkel tõeline tehnoloogiajoovastus ning peaaegu iga teine ekspertidest osaleja on oma panused seadnud tehisaru võidukäigule.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.