Aastaid räägitud kuulujutt, et Enefit Green tuleb börsile, sai eile hommikul järsku teoks. Vaatame siis lähemalt, miks mina oma raha sinna panna tahan ja juba märkisin aktsiaid üle 10 000 euro eest.
Enefit Greeni juht Aavo Kärmas (vasakul) ja nõukogu liige Hando Sutter
Foto: Andras Kralla
Kui prospekt teisipäeva hommikul saabus, sukeldusin kohe ninapidi sisse. Oma esimesest hinnangust rääkisin juba tund aega hiljem investor Toomase tunni saates ning nentisin, et arvatavasti läheb märkimiseks.
Eesti Energia taastuvenergia tütarettevõte Enefit Green alustas täna aktsiate avaliku pakkumisega, aktsiaemissiooni tulemusel kavatsetakse uute projektide arendamiseks kaasata 92-95 miljonit eurot.
Kui veel eile ei teadnud keegi, millal täpselt saab hakata Enefit Greeni aktsiaid märkima, siis tänane hommik tõi ootamatu teate, et märkimine on juba alanud. Mõni investor oli lühikeste tundidega jõudnud asja läbi mõelda ja otsuseni jõudnud, teised veel seedivad.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.