Teisel pool Soome lahte näen mitut prisket rahalaeva
Helsingi börsil pesitseb mitu suuremat ja pikema ajalooga dividendide maksjat kui Balti börsidel, kuid neile ligipääs on maksustamise tõttu kohati keeruline.
Mina olen ise rohkem kasvuaktsia-usku ehk arvan, et aktsia hoidmisest saadav tulu võiks peamiselt tulla selle hinna kasvust. Siiski on minugi portfellis olnud ja on praegugi arvestatav hulk selliste ettevõtete aktsiaid, mis maksavad dividendi.
Numbreid kokku lüües pidin jahmatusega tõdema, et kui eelmisel aastal teenisin ma lillegi liigutamata viie kuu netopalga, siis tänavu saan ainult kolme kuu netopalga jagu dividende.
Balti börsilt leiab veel kaheksa ettevõtet, kelle dividenditootlus küündib 6% juurde või üle selle ning kelle omanikutulust on võimalik veel osa saada.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.