Norra energiafirma Equinor on enda rahakraane aina koomale tõmmanud.
Foto: AFP/Scanpix
Kaheksa kuud tagasi raputasin endale tuhka pähe, kui avastasin ehmatusega, et Equinor oli kärpinud oma eridividende, tõmmates minu harjumuspärase kahekohalise tootluse poole väiksemaks. Lootsin toona, et ehk oli see ajutine tagasilöök.
Saates "Investor Toomase tund" võttis börsitoimetus kokku jaanuarikuu, analüüsides nii investor Toomase portfelli käekäiku, tehnoloogiasektori reaktsioone kui ka kulla ja krüptovarade rolli praeguses turuolukorras.
Jaanuar oli minu portfelli jaoks justkui külm dušš. Samal ajal kui Tallinna börs näitas tugevust ja USA turg püsis vee peal, tiris minu portfelli miinusesse Microsofti tugev langus.
Teadagi on teiste vigadest ja õnnetustest alati odavam õppida kui enda omadest. Vaatan taas lõunanaabrite poole, kus Riia palsamit valmistava Läti suurima alkoholitootjaga on hädas investor Lukas Leedust, kes end kõrge intressiga võlakirjal lasi omal ajal ära lummata.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.