Norra energiafirma Equinor on enda rahakraane aina koomale tõmmanud.
Foto: AFP/Scanpix
Kaheksa kuud tagasi raputasin endale tuhka pähe, kui avastasin ehmatusega, et Equinor oli kärpinud oma eridividende, tõmmates minu harjumuspärase kahekohalise tootluse poole väiksemaks. Lootsin toona, et ehk oli see ajutine tagasilöök.
Saates "Investor Toomase tund" võttis börsitoimetus kokku jaanuarikuu, analüüsides nii investor Toomase portfelli käekäiku, tehnoloogiasektori reaktsioone kui ka kulla ja krüptovarade rolli praeguses turuolukorras.
Jaanuar oli minu portfelli jaoks justkui külm dušš. Samal ajal kui Tallinna börs näitas tugevust ja USA turg püsis vee peal, tiris minu portfelli miinusesse Microsofti tugev langus.
Teadagi on teiste vigadest ja õnnetustest alati odavam õppida kui enda omadest. Vaatan taas lõunanaabrite poole, kus Riia palsamit valmistava Läti suurima alkoholitootjaga on hädas investor Lukas Leedust, kes end kõrge intressiga võlakirjal lasi omal ajal ära lummata.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.