• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,03%10 432,37
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,73
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−1,44%7 365,46
  • DOW 30−0,09%51 666,84
  • Nasdaq −2,21%25 587,04
  • FTSE 1000,03%10 432,37
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,73
Kui täna hommikul ütles Äripäeva raadios kaupleja Igor Dorošenko, et Adobe aktsia on liiga odav, käis minu peas kohe kassaaparaadi kõll. Jah, ka minule meeldib raha ning kui keegi ütleb, et miski on turul liiga odav, siis tihtipeale ratsionaalne mõtleja minus taandub ning esile kerkib impulsiivne ärikas.

Hea lugeja! See siin on alles sisuka loo esimene lõik. Kui sa oleks tellija, saaksid seda
artiklit lugedes teada:

  • miks võib Adobe aktsia näida konkurentidega võrreldes odav, kuid ostuotsus ikkagi venib;
  • kuidas hindab autor Adobe’i viimaseid majandustulemusi ja mida näitavad ettevõtte rahavood investorile;
  • mida pidas Igor Dorošenko silmas, kui nimetas Adobe aktsiat liiga odavaks;
  • miks hoiavad AI-surve ja juhtkonnavahetus osa investoreid Adobe’ist eemale.
Selle aasta teises kvartalis teenis Adobe käivet 6,62 miljardit dollarit, mis tähendas 13% aastast kasvu.
  • Selle aasta teises kvartalis teenis Adobe käivet 6,62 miljardit dollarit, mis tähendas 13% aastast kasvu.
  • Foto: Dado Ruvic, Reuters/Scanpix
Sellest hoolimata sunnin enda rahulikuks ning vaatan, kas tegu on tõesti ostmist väärt aktsiaga või oleks minu raha parem kasutada näiteks mõnel soojamaareisil, sest oleme ausad, päris suve ma praegu Eestis veel tundnud ei ole. Aga see on teine teema.

Seotud lood

Investor Toomas
  • 17.06.26, 14:41
Kas jalgpallipidu jõuab ka börsidele? Luubi all hasartmänguaktsiad
Jalgpallifännid pidutsevad üle maailma, kuid USA hasartmängusektor vireleb mõõnas. MM võib tuua kihlveokontoritesse küll lühiajalise panustamislaine, ent investorile jääb küsimus: kas on hea aeg hasartmänguäridesse investeerida?
Investor Toomas
  • 16.06.26, 08:00
AI-buumi uus reaalsus: võidab see, kes suudab kasumit näidata
Börsil näib korduvat vana stsenaarium: ilus muinasjutt kestab seni, kuni keegi küsib kasumi kohta.
Investor Toomas
  • 11.06.26, 11:50
Kas Elon Musk oskab raketti juhtida? Mina oma nahka mängu ei pane
SpaceXist võib kümne aastaga saada üks maailma olulisemaid ettevõtteid. Aktsia ostmiseks tuleb aga investoril uskuda nii Elon Muski visiooni kui ka taluda järske hinnakõikumisi. Minu närv täna veel nii tugev ei ole.
Börsiuudised
  • 18.06.26, 08:32
Apollo Group kaasas täiendavalt 10 miljonit eurot
Märtsis 50 miljonit eurot võlakirjade kaudu kaasanud Apollo Group võttis nüüd veel 10 miljonit eurot juurde, selgub lisaemissiooni märkimistulemustest. Kuigi ettevõttel oli ka võimalus suurendada lisapakkumise mahtu 20 miljoni euroni, siis seda ei tehtud.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.06.26, 11:54
Martins Sulte: investeeringute pikk nimekiri ei tähenda veel mitmekesist portfelli
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele