Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ärme nüüd sinofoobseks muutu
Äripäev kutsub juhtkirjas üles poliitikuid ja ametnikke mitte muutuma sinofoobseks, vaid käituma Hiina raha küsimuses pragmaatilisemalt.
Eesti riik on asumas Hiina raha ja investeeringute suhtes tõrjuvale positsioonile. Seda on näha 5G-võrgu puhul, kus Eesti on allkirjastamas USAga ühismemorandumit, millega jätame Huawei selle ehitamise konkursilt eemale. Niisamuti on seda tunda ka Hiina raha nooliva Tallinna–Helsingi tunneli juures, kus Eesti riik on täiesti aja maha võtnud ja ainsa asjana sel aastal arendajatele lisaküsimusi saatnud. Kaasneva retoorikaga, et teeme seda viimast korda ja kui nüüd ka ei saa vastuseid, ärge enam tülitage.
Tallinna ja Helsingi vahele kavandatava tunneli projekt on sammu võrra lõpptulemusele lähemal, vahendas Helsingin Sanomat projekti vedava Peter Vesterbacka intervjuud YLE-le.
Huawei Balti regiooni juht Ricky Chen lausus, et Eesti riik võiks võtta eeskuju Norra riigist, kus antakse võrdne võimalus kõigile tarnijatele ning võrguoperaatorid on ise vabad valima, kellelt seadmeid soetatakse.