Samas märkis Igasta Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis kõlanud intervjuus, et Enefit Greeni tegevust ei olegi nii lihtne hinnata, kui pealtnäha võib tunduda.
Aastaid räägitud kuulujutt, et Enefit Green tuleb börsile, sai eile hommikul järsku teoks. Vaatame siis lähemalt, miks mina oma raha sinna panna tahan ja juba märkisin aktsiaid üle 10 000 euro eest.
Kui veel eile ei teadnud keegi, millal täpselt saab hakata Enefit Greeni aktsiaid märkima, siis tänane hommik tõi ootamatu teate, et märkimine on juba alanud. Mõni investor oli lühikeste tundidega jõudnud asja läbi mõelda ja otsuseni jõudnud, teised veel seedivad.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.