Toimetulek hinnatõusuga: Tallinna Vesi toodab ise reoveest biogaasi
Kuna Tallinna Vesi on suur elektritarbija, on kõrge elektri hinna ajal eriti oluline üle vaadata, milliseid ressursse kasutatakse ja kuidas teha kõike otstarbekalt, rääkis hommikuintervjuus börsifirma Tallinna Vesi juht Aleksandr Timofejev.
Börsifirma Tallinna Vesi aktsionäride koosolek, kus kinnitati dividendimakse suurus 65 senti aktsia kohta, toimus möödunud nädalal.
Foto: Liis Treimann
“Meie unistus on, et saame sada protsenti soojusenergiast, mida kasutame reopuhastusjaamas, oma biogaasist ning et umbes kolmkümmend protsenti reopuhastusjaamas kasutatavast energiast toodame samuti ise,” avas Timofejev ettevõtte plaane. Juba täna kasutab Tallinna Vesi reoveest toodetud biogaasi ruumide kütmiseks.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.