Enefit Greeni juhatuse liige ja finantsjuht Veiko Räim.
Foto: Andras Kralla
Räim rääkis Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis, et börsifirma juhtkonnale pakkus viimane kvartal rõõmu. Sealhulgas sai Enefit Green liikuda edasi investeeringutega, panustades rohkem kui 40 miljoni euroga.
Enefit Green kasvatas teises kvartalis tulu aastaga 30%, puhaskasum kasvas aasta varasemast 80%. Kogu esimese poolaastaga suutis energiatootja aga oma kasumit enam kui kahekordistada, jõudes 25,03 miljonit euro pealt 51,85 miljoni euroni.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.