Elroni juht: olukord eelarvega on osutunud kordades kriitilisemaks
Elroni juhatuse esimees Lauri Betlem rääkis tänases Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et tänavust eelarvet on riigifirma Elron ületamas 4 miljoniga vaatamata sellele, et eelarve koostati 25% kasvuga.
“Elekter, diislikütus,” loetleb Betlem riigiettevõtte jaoks märgatavalt kallinenud sisendhindu ning nimetab ka põhjuse, miks ettevõte rohelisest elektrist kallimale hinnale vaatamata loobuda ei plaani.
Kas koroonaeelse olukorra taastumine või röögatud hinnad tanklates, aga rongidega on tänavu sõitnud kolmandiku võrra rohkem reisijaid kui mullu. Tipptunnil rongides enam ruumi ei ole ning Elron soovitab valida hommikune või öine rong.
Jätkusuutlik liiklemine eeldab niisuguse transpordivõrgustiku arendamist, mis võimaldab eri transpordiviise sujuvalt kombineerida, kirjutab Elroni juhatuse esimees Lauri Betlem.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.