Vene gaasi jõuab Euroopasse veel marginaalselt näiteks Ungari kaudu. Eesti Gaasi juht Margus Kaasik arvab, et seda viimast mahtu ei pruugitagi sanktsioneerida ja see on isegi hea.

- Eesti Gaas juht Margus Kaasik arvab, et energiaturu rahulikuna hoidmiseks on hea, kui Euroopasse jõuab ka veidi Vene gaasi.
- Foto: Liis Treimann
“Kui panna sinna nüüd piiranguid peale, siis suure tõenäosusega saaks lahti üsna väikesest tükist Vene gaasist, aga selle tagajärjeks võib olla see, et hind tõuseb näiteks kaks korda. Ma arvan, et see on see kalkulatsioon, mida kusagil Euroopas tehakse ja ma arvan, et see iseenesest ei ole paha kalkulatsioon,” rääkis Kaasik Äripäev raadio hommikuprogrammis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa gaasi hind langes hinnatasemele, mida pole nähtud pärast 2021. aastat.
Gaasituru rahunemine, värske LNG-terminal Soomes, Vene gaasi taandumine Poolast: Eesti Gaasi hinnangul on see kombinatsioon loodud uuele välisturule minemiseks.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.