Korstnapühkija ühemehefirmadele: kui põled läbi, on see su enda juhtimisviga
Iseenda ülemuseks on suurem osa korstnapühkijatest, rääkis saates „Äri Eestimaal“ sama ameti pidaja Tõnis Raid. Ligi kaheksa aastat katuseid mööda käinud Raidi sõnul tuleb seetõttu olla ka iseendale heaks ülemuseks, et hoida töökoormus jõukohasena.
Korstnapühkija Tõnis Raid rääkis, et enamik korstnapühkijaid peab ametit hobi korras ning tegutseb ühemeheettevõttena. Raid tegutseb samuti üksinda, kuid tema jaoks on see täiskohaga töö.
Foto: Andras Kralla
Küsimusele, kas Raid on endale hea ülemus, tuleb vastuseks kiire „jah“.
„Keegi ei usu, et riigi haldusalas on valdkond, kus on 80% musta turgu,“ ütles OÜ Potipoiss omanik Pepe Sussen. Tema sõnul solgivad paljud korstnapühkijad turgu, kuna ajavad äri sularahas ega maksa ühtegi maksu.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.