Ühe võimalusena tootlikult raha paigutada kaardistati tänases Investeerimisportfelli saates investeerimist Tallinna börsi dividendiaktsiatesse. Oma ettevõtet tutvustasid Harju Elektri finantsjuht Priit Treial, TKM Grupi juht Raul Puusepp ja Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim.
Foto: Simo Sepp
"Balti aktsiaid pole ammu nii odavalt saanud," kõlab mõte esimeses saatepooles.
Tallinna börsi ettevõtted on tuntud helde ja stabiilse omanikutulu maksmise poolest– haarasin investeerimisfestivali laval nööbist Enefit Greeni, TKM Grupi ja Harju Elektri juhtfiguuridel, et saada aimu, kas heldet dividendi ei saaks hoopis veelgi suuremasse kasvu investeerida ning seeläbi investorile veelgi enam väärtust luua.
Esimese poole aastast on vähesed aktsiad pakkunud investoritele tootlust, kuid analüütiku hinnangul on kohalikul turul potentsiaali võimsaks tõusuks ning parimaid võimalusi leiab Leedu börsilt.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.