Investor Toomase tund: ravimihiid viib portfellist tuhandeid eurosid
Taani ravimihiid Novo Nordisk on muutunud Investor Toomase portfelli suurimaks murelapseks. Nüüd on küsimus, kas tasub aktsiaid juurde osta või hoopis positsioon müüa, tõdeti saates „Investor Toomase tund”.
Eile nimetasin Novo Nordiskit oma kuukommentaaris mitte lihtsalt tõrvatilgaks, vaid suisa tõrvalaiguks, sest see lihtsalt kukkus mu portfellis pooleks. Nüüd läksin sama soojaga enne homseid Novo tulemusi uurima, kas ja kui suur tõrvatilk ta taanlaste jaoks praegu on ja mis tast kodumaal arvatakse. Lohutuseks või nii.
Juulikuus saan portfelli kasvu üle rõõmu tunda: raha töötas minu eest päris korralikult ning portfell paisus pea 27 000 euro võrra. Kahjuks leidub portfellis ka mitmeid tõrvatilku ja aktsiaid, mille tulevik valmistab mulle veidi muret.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.