• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2254,75%72 463,12
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,11
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2254,75%72 463,12
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,11
Teenekas majandusteadlane ja kunagine majandusminister Heido Vitsur leiab, et toidu käibemaksu alandamist ootavatele inimestele ei ole inimlikult selgeks tehtud, kui raske on saavutada seda, et maksumäära langetamisel tõepoolest ka hinnad langeksid.
Majandusteadlane Heido Vitsur
  • Majandusteadlane Heido Vitsur
  • Foto: Raul Mee
Vitsur ütles arvamusfestivalil tehtud intervjuus Äripäevale, et Eesti erisusteta käibemaks polnud tema meelest hea mõte, aga vastas ettepanekule nüüd toiduainete käibemaksu alandada ühe Hiina vanasõnaga.
Juttu tuli ka sellest, kui palju tõtt sisaldub peaminister Kristen Michali väites, et siinsetes kõrgetes hindades on süüdi liiga lahmakad kaubanduspinnad. Lähemalt saab kuulata intervjuust.
Heido Vitsurit usutles Karl-Eduard Salumäe.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele