Olukord pole kehv ainult Eestis, vaid kogu Baltikumis, kinnitas Era Valduse ASi juht Allar Peek.
Foto: Anna-Helena Purre
“Tänases seisus võiks öelda, et enamus ettevõtete koondkeskmise puhul on normaalaja toodangust tehtud umbes 25‒30%, mis tähendab, et 70% mahtudest on puudu,” ütles Allar Peek Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis.
Eestit külastanud USA sisulooja ja striimeri IShowSpeedi visiidile kulunud 30 000 eurot läks õigesse kohta, sest kümneid miljoneid noori kõnetav staar tõi korrakski nende teadvusse ilmselt üsna tundmatu sõna “Eesti”, rääkisid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
“Vihm on igal juhul parem kui põud,” nentis Viru-Nigula valla Rabaveere talu peremees ja põllumajandus-kaubanduskoja nõukogu liige Olav Kreen. Samas lausus ta, et vorstil on alati kaks otsa ning kui vett liiga palju saab, nagu tänavu on juhtunud, hakkavad tekkima ka probleemid.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.