Ajaloo suurim kaitsetööstuse investeering saab viimast lihvi
Kaitseminister Hanno Pevkur lükkab ümber mulje, et Eesti jääb Lätile ja Leedule alla kaitsetööstuse välisinvesteeringute meelitamisel. Alanud nädalal saavad tõenäoliselt lõplikult selgeks Eesti kaitsetööstuse valdkonna suurima välisinvesteeringu tingimused.
Kaitseminister Hanno Pevkur ütles, et Eestisse tehtava suuremahulise kaitseinvesteeringu kõnelused on jõudnud lõppfaasi.
Foto: Liis Treimann
Pevkuri sõnul valis Eesti kaitsetööstuse investeeringute meelitamisel maksumaksjale soodsama tee: avaliku konkursi ja baastaristu arenduse, mitte ühe ettevõttega suure toetusleppe.
Pärnumaale Ermistusse rajatavasse kaitsetööstusparki saavad esimeses järgus oma tehased rajada neli ettevõtet: miinitootja Nitrotol, lõhkeainetootja Thor Industries, raketitootja Frankenburg Technologies ja lahingumoona komponente valmistav Infinitum Strike.
Euroopa kaitsetööstuse staarid Rheinmetall, Leonardo ja Indra Sistemas on või sees, kui miljardid eurod Saksamaalt ja Poolast tõukavad sektorit lähiaastatel uuele rekordtasemele.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.