Infopanga konkurentsianalüütiku Sigrid Kõivu sõnul näitab värske kaubandusraport mööblimüüjate seas viie- ning mööblitootjate seas neljaprotsendilist kasvu.

- Mööblisektorit on viimasel ajal saatnud edu.
- Foto: Liis Treimann
“Mööblitootjatel on muidugi ka ettevõtted, kes teenindavad riigihankeid, nagu näiteks riigümnaasiumid, ja kaitseinvesteeringute objektid, mis tuleb kõik ära möbleerida,” ütles Kõiv.
Kõiv juhtis Äripäeva hommikuprogrammis tähelepanu ka asjaolule, et kui viis aastat tagasi koroonapandeemia ajal hakkasid inimesed massiliselt mööblit ostma ja valdkonda saatis edu, siis vahepealsetel aastatel valitses sektoris langus. “Nüüd aga on neil tekkinud kasv, ning kliendisõbralikuma hinnaga mööblimüüjaid, näiteks Jysk, on võimestanud paljuski ka Ikea turuletulek,” nentis ta.
Kõiv rääkis, et lisaks mööblisektorile tegi aastaga tõusu ka jaekaubandus, omades 4 miljardi suurust koondkäivet, mis tuli paljuski hindade kasvust, kuid selle arvelt kahanes sektoris jõudsalt töötajate arv.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Intervjuus rääkis konkurentsianalüütik lähemalt ka jaekaubanduse kitsaskohtadest ja võimalikest lahendustest ning tekstiili-ja rõivatööstuse valdkondade tulemuste erinevusest.
Küsis Joonas-Hendrik Mägi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!