• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 5000,72%7 418,19
  • DOW 301%52 185,48
  • Nasdaq 0,79%25 788,06
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,04
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 5000,72%7 418,19
  • DOW 301%52 185,48
  • Nasdaq 0,79%25 788,06
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 225−0,88%69 174,97
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,04
Selles “Energiakooli” osas räägime teadlase ja poliitiku Mario Kadastikuga väheväärtuslikest tundidest, Nord Pooli turuloogikast ja sellest, miks taastuvenergia edu hakkab süsteemi ennast sööma.
Teadlane ning poliitik Mario Kadastik.
  • Teadlane ning poliitik Mario Kadastik.
  • Foto: Alexela
Selgitame, miks miinushinnad ei ole tootjale rõõm, miks investeeringud ilma salvestuseta enam ei tööta ning milline roll on akudel, gaasil ja tulevikus ka tuumaenergial.
Juttu tuleb ka sellest, mida saab tavatarbija päriselt teha, et odavatest tundidest kasu lõigata – ja miks pesumasina öösel käivitamine ei ole alati elu parim kompromiss. Saade heidab ausa ja süsteemse pilgu elektriturule, kus lihtsaid vastuseid ei ole, aga häid küsimusi on palju.
Saatejuht on Brent Pere.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele