• OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
  • OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
Eesti kolmest suurimast kange alkoholi tootjast kasvas tänavu esimesel poolaastal mullusega võrreldes kõige vähem Onistari läbimüük.
Kui Liviko ja Ofelia mõlemad kahekordistasid oma läbimüüki, siis Onistar müüs kanget alkoholi ekspordiks ja siseturule mullusest vaid 30 protsendi võrra enam.
Kolm suurimat tootjat hõlmasid esimesel poolaastal koguturust üle nelja viiendiku. Onistar müüs kokku 1,12 miljonit liitrit kanget alkoholi, säilitades turul napilt teise koha. Liviko müüs 2,9 ja Ofelia 1,1 miljonit liitrit.
?Alkoholi saab müüa mitut moodi,? selgitas Onistari nõunik Marko Kadanik, ?meie rõhume kvaliteetse mitte odava viina peale ning kasv on seetõttu ka väiksem.?
Teisel poolaastal ootab Onistar Kadaniku sõnul eelkõige ekspordi laienemist. ?Siseturul tahaks turuosa säilitada, aga kasvulootus läheb ekspordile,? sõnas Kadanik.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele