• OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2254,06%71 983,69
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,17
  • OMX Baltic0,07%308,36
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,15%1 452,65
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,31%10 461,63
  • Nikkei 2254,06%71 983,69
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,17
Keskerakonna juht Edgar Savisaar nimetas sotside loosungit "JOKK jätta!" anarhistlikuks ja seaduse rikkumisele kutsuvaks. Savisaar ütles, et ei saa aru, miks sotsid sellise üleskutsega välja tulid.
Täpsustagem väljendit. JOKK on mõnda aega avalikkuses kasutatav väljend, millega märgitakse tegu, mille puhul pole küll seadust rikutud, kuid mis on ebaeetiline ja riivab inimeste õiglustunnet. Kas Savisaar seda ei tea? Vaevalt.
Pigem tunneb ta, et sotsid tallavad tema konnasilmadel, sest just Keskerakonna ridadesse kuuluvad mitmed selle ala meistrid. Niisiis ongi vaja mängida ohmut ja teha nägu, et ei saada aru. Jääb mulje, nagu oleks Savisaar ja Keskerakond vahepeal kuskil ära olnud, et nad ei tea, mis Eestis toimub. Võib-olla on Keskerakonna liidrile uudiseks ka see, et seadused ei hõlma absoluutselt kõike, mis ühiskonnas toimub, ning ka seaduse piiridest väljaspool ei tohiks kaabaka kombel käituda.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele