• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
Täna toimuval Eesti kiiresti arenevate ettevõtete koosviibimisel "Gaselli kongress" leidsid ettevõtjad, et majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare plaan kahekordistada kiirkorras riigiteenistujate palgad ei ole hea mõte.
Äripäeva korraldatud 7. "Gaselli kongressil" osalejad leidsid mobiilihääletusel, et palkade kiire tõstmine ei ole õige. Sellisel arvamusel oli 75% vastanutest, 25% arvasid, et plaan on hea.
Päevajuhi küsimusele, kas minister veel ise plaani usub ja seda kasulikuks peab, vastas Savisaar, et palkade tõstmisest me ei pääse: "On kaks võimalust: kas tõsta palku vastumeelselt ja vastu punnides ning lastes veel inimestel Eestist ära minna või teeme seda teadlikult ja endale sobivamal kujul."
"Me ei tea täpselt, kui palju tööjõudu praegu välja on läinud. Hindan et u 50-60 000. Tööjõu väljavool ei ole veel lõppenud, vaid see muutub veelgi kiiremaks. Kui me inimesi kinni ei hoia, siis on tulemused kehvad. Seega, loomulikult jään oma positsioonile," selgitas Savisaar.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele