• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,53
  • DOW 300,85%52 291,56
  • Nasdaq −0,52%25 344,4
  • FTSE 1000,7%10 534,4
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,16
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,15%7 369,53
  • DOW 300,85%52 291,56
  • Nasdaq −0,52%25 344,4
  • FTSE 1000,7%10 534,4
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,16
Danske Capitali Balti fondijuhi ja Tallinki nõukogu liikme Lauri Kustaa Äimä sõnul on täna Tallinna börsil toimunud langus täiesti loomulik ja selle pärast muretsema ei peaks.
"Kui oled selle asjaga kümme aastat leiba teeninud, siis võtad pigem rahulikult. Toimuv on üsna loomulik, sest paljud aktsiad on viimase paari nädala jooksul kiiresti ülesse läinud. Lihtsalt loomulik reaktsioon - mõnikord tuleb natuke õhku puhastada. Ma ei oleks kindlasti mures." ütles Äimä.
"Ma ei ole prohvet, aga tavaliselt on taoline kasumivõtmine kiire, misjärel turg leiab uue taseme, kust ta hakkab jälle tõusma. Aga kas põhi on praegu, homme või esmaspäeval, keegi ei tea," selgitas ta.
Pikaajalisema perspektiiviga investorite jaoks on langus Äimä arvates pigem ostuvõimalus.
Danske Capitali Balti fondi osakuid inimesed ei müü. "Me oleme suur institutsioon ja seepärast suhteliselt rahulikud sellises olukorras. Ka meil endal ei ole plaani müüa. Me ei ole teinud ühtegi tehingut."
Autor: 1706-aripaev

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele