• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−3,27%69 996,78
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,42
Enamik suuremaid erakondi leiavad, et praegune investeeringute tulumaksustamine on eraisikute suhtes ebaaus ning soovivad olukorda muuta võimalikult pea.
"Eraisikute tulude reinvesteerimine tuleb muuta maksuvabaks, kuna see soodustab säästmist ja investeerimist," ütles reformierakondlane Taavi Rõivas, lisades, et Reformierakond kavatseb seadust muuta selliselt, et investeeringu tulu oleks maksuvaba, kui see investeeritakse edasi 90 päeva jooksul.
IRLi Taavi Veskimägi, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor ja roheliste esindaja Agu Kivimägi arvasid ühiselt, et tegelikult tuleks kogu investeeritud-säästetud tulu käsitada ühesugusena, ka palgatulu.
"Kõik raha, mis on investeerimiskontol, peaks olema maksuvaba, vaid väljavõttes tuleks maksta maksu," selgitas Veskimägi. "Et soodustada investeerimist ja säästmist, tuleks tarbimist maksustada kõrgemalt," lisas ta.
Ainsana jäi teemal napisõnaliseks rahvaliitlane Mart Opmann, kes arvas, et ilmselt jääb süsteem esialgu siiski samaks. Opmanni sõnul on asja lahendamine seni jäänud selle taha, et 2009. aastal tuleb niikuinii muuta juriidiliste isikute reinvesteeritud tulu maksustamist.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele