• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
Eilsel Venemaa Riigiduuma saadikute kohtumisel Eesti poliitikutega esitas Vene delegatsioon nõudmise Andrus Ansipi tagasiastumiseks peaministri kohalt.
„Minu jaoks ei ole selles avalduses ootamatut mitte midagi. Need räigused, mis sealt suunalt on tulnud, on kestnud juba mõnda aega,” ütles Ansip ja lisas, et Moskva nõudmised valitsuse tagasiastumise kohta on midagi niisugust, mida ei suuda keegi tänapäeval isegi enam uskuda.
„Ei ole nende öelda, milline peab olema Eesti Vabariigi valitsus,” rõhutas Ansip. Tema sõnul on eriti taunitav see, mis toimub Eesti saatkonna ümber Moskvas. „See on Viini konventsiooni jäme rikkumine,” ütles peaminister.
Eile kirjutas peaministri suunas mitmeid karme kriitikanooli heitnud Tallinna linnapea Edgar Savisaar oma blogis, et Venemaa riigiduuma tegi oma avaldusega peaminister Andrus Ansipi väljavahetamise võimatuks, sest ükski eestlane ei taluks niisugust ettekirjutust ühest teisest riigist.
„Ütleme nii, et peale neid viimaseid sündmusi ei ole ta (Savisaar – toim.) minu jaoks ka eriline autoriteet. Ma näen, et tema retoorika kattub küllaltki suures osas sellega, mis tuleb Venemaalt. Kahju,” nentis Andrus Ansip.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele