• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Suurbritannia peaminister Tony Blair tervitas neljapäeval president Bushi kliimamuutuste strateegiat, sest USA on esimest korda välja öelnud soovi olla osaline ülemaailmses kokkuleppes.
Neljapäeval avalikustas Bush pikaajalise kliimamuutuste strateegia koos plaanidega võtta kokku riigid, kes emiteerivad enamiku kasvuhoonegaasidest ja seada paika ülemaailmsed süsinikuheitmete määrad, vahendas ETV24 Reutersi uudist.
"Ilma Ameerika ja Hiina kaasamiseta sellesse kokkuleppesse (G8 kliimamuutustega võitlemise kavasse - toim) võib ülejäänud maailm ausalt ükskõik milles kokku leppida, kuid see ei avalda mõju keskkonna paranemisele," ütles Blair.
Euroopa Liidu keskkonnavoliniku Stavros Dimase hinnangul aga sõnastab USA presidendi George Bushi kava võitluseks kliimamuutustega vaid riigi varasemaid ebatõhusaks osutunud seisukohti.
"USA lähenemine on tõestanud oma ebatõhusust emissiooni vähendamisel," lisas Dimas.
Seniste pingutuste tõttu on Euroopa Liit suutnud emissiooni vähendada 1,5 protsendi võrra 2005. aastal võrreldes 1990. aastatega, samas kui USA emissioon on tõusnud samal perioodil üle 16 protsendi.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele