• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
Salakavalalt koostatud lepingule viidates nõuab arendaja elektri eest sadu tuhandeid.
Tänapäeval tundub uskumatuna, et pealinna lähistel Viimsi vallas Haabneemes ei saa lastega pered juba üle aasta kasutada elektrit, vett või gaasi, sest elanikel käib vägikaikavedu piirkonna arendaja ASi Morrison Invest omaniku Margus Valdesega, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
2005. aasta detsembris endale Heldri elamurajoonis maja ostnud Jelena ja Juri Butokil ei ole seni elektrit, kuna Morrison Investile saadetud teisele elektrivõrguga liitumise taotlusele sai perekond vastuse, kus liitumiseks kästakse tasuda arved, kokku 146 438 krooni eest. Ometi sisaldas kinnistu ostulepingus tasuta liitumine nii elektri-, vee- ja kanalisatsiooni- kui ka gaasivõrguga.
Morrison Investist aga kommunikatsioonide majadesse viimisel mööda minna ei saa, kuna maa, kus ühendused asuvad, kuulub arendajale. Elanikke ei saa aidata ka vald - lepingud on sõlmitud eraisikute ja eraõigusliku äriühingu vahel ning seetõttu pole vallavalitsusel õigust teha firmale ettekirjutusi.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele