• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon ei toeta Tallinna linnavalitsuse plaani taaskehtestada pealinnas automaks.
Reformerakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul tuleks uute maksude kehtestamises asemel linnvalitsusel keskenduda liikluskultuuri, teede olukorra ning ühistranspordi kvaliteedi parandamisele, teatas fraktsioon.
"Reformierakond on põhimõtteliselt vastu uute maksude ja seal hulgas automaksu kehtestamisele," märkis Holsmer, kelle erakonna initsiatiivil 2005. aastal automaks Tallinnas kaotati.
Holsmeri sõnul tundub, et valimatult laristav keskerakondlik linnavõim tahab automaksu taastada hoopis linnaeelarve aukude katmiseks.
"Automaksu kehtestamisega Tallinnas karistataks neid inimesi, kes on viimastel aastatel hoogsalt end Tallinnasse sisse kirjutanud. Maksu kehtestamisel jätkuks juba kogetud trend, kus inimesed hakkavad end teistesse omavalitsustesse sisse kirjutama ning linnaeelarve tulud hakkavad vähenema kaotatud tulumaksu arvelt," märkis Holsmer.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele