• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Ettevõtted peavad hakkama rahalist hüvitist maksma maaomanikele, kelle kinnistut läbivad elektriliinid, sidekaablid või muud avalikes huvides olevad tehnorajatised.
Märtsis jõustunud seadus annab kõigile maaomanikele, kelle kinnistult lähevad läbi elektriliinid, sidekaablid, kanalisatsioonitorud või muud avalikes huvides kasutuses olevad tehnorajatised, võimaluse küsida nende oma maa peal, kohal või sees talumise eest kompensatsiooni, kirjutas Eesti Päevaleht.
Majandusministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Kati Kõrbe sõnul ei saa omanikule makstava hüvitise puhul rääkida suurtest summadest ja orienteerivalt saab inimene tagasi maamaksu suuruse summa selle maaosa eest, kus rajatis paikneb, mis võib olla ka ainult mõnikümmend krooni.
Hüvitist on võimalik saada ka siis, kui rajatis ise krundil ei asugi, küll aga jääb sinna kaitsevöönd, näiteks kui liinialuse kaitsevööndi tõttu ei saa inimene seal metsa kasvatada ning jääb seega ilma ka võimalikust tulust ja hüvitist olemasoleva tehno-võrgu või -rajatise talumise eest hakatakse arvestama tagasiulatuvalt alates 1. novembrist 2004.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele