Keskpanga nõukogu esimees Mart Sõrg
soovitab suure inflatsiooni vältimiseks tõsta hindasid järk-järgult, mitte
korraga pikema aja järel.
Eesti Energia poolt pakutav 23protsendiline elektrihinna tõus sunnib ka Eesti Panka oma järgmise aasta prognoose üle vaatama, kirjutab ETV24.
"Nii et kui mina saaksin soovitada, siis võib-olla peaks elektri hinda tõstma iga aasta paar korda, mitte viie aasta tagant korraga ja suuremas summas," ütles Sõrg.
Kui kevadel prognoosis keskpank 2008.aasta inflatsiooniks viis ja pool protsenti, siis umbes kuu pärast valmiv sügisprognoos tuleb tunduvalt pessimistlikum. Seda põhjusel, et pank arvestas varem, et elektri hind tõuseb järgmisel aastal seitse protsenti.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Loomulikult selle 23 protsendi väljaütlemise juures peame me oma sisendi üle vaatama ja kui see on suurem kui meie pakutud 7, siis muudab see loomulikult oluliselt ka väljundi numbrit," tõdes keskpanga president Andres Lipstok.