• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,08%7 364,1
  • DOW 300,34%52 027,14
  • Nasdaq −0,36%25 385,07
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,08%7 364,1
  • DOW 300,34%52 027,14
  • Nasdaq −0,36%25 385,07
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
SEB Ühispanga Elukindlustuse juhatuse esimehe Indrek Holsti sõnul puudub praegu Eesti tööandjal motivatsioon töötaja palgast osa pensionisambasse suunata.
Esita kohe oma pensioniteemaline küsimus ja saad vastuse!
"Mujal maailmas on tööandjal pensioni juures kaalukas roll. Ühiskonnaliikmete kõrge kindlustatus pensionipõlveks tuleb tihti just seda kaudu. Näiteks Rootsis tuleb töölepinguga kaasa pensionileping," rääkis Holst.
Holsti sõnul puudub Eesti tööandjal motivatsioon tööandjapensioni maksmisest, sest riigipoolne maksustamine ei soosi seda. "See 5-10% palgast, mis läheks pensioni kogumiseks võiks minna tööandja otsekuludesse või olla siis osaliselt maksustatud. Praegu läheb sellelt summalt maha ka sotsiaal- ja tulumaks," põhjendas Holst seda, miks Eestis pole tööandjapension kanda kinnitanud.
Riik küll kaotaks maksutulusid, kuid kindlustaks seeläbi oma elanike tuleviku ja maandaks sotsiaalseid riske, lisas Holst.
Holsti sõnul annaks tööandjapension ka uue viisi töötaja motiveerimiseks. Näiteks saab suunata palgatõusu pensioni kogumisse.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele