• OMX Baltic0,01%308,16
  • OMX Riga0,4%903,67
  • OMX Tallinn0,08%2 104,21
  • OMX Vilnius0,14%1 452,43
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,28%10 490,79
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,36
  • OMX Baltic0,01%308,16
  • OMX Riga0,4%903,67
  • OMX Tallinn0,08%2 104,21
  • OMX Vilnius0,14%1 452,43
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,28%10 490,79
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,36
Ameeriklased kavandasid Washingtoni osariigi turismimarsruudi läbi maailma vanima tuumareaktori, vahendab ajaleht USA Today.
Praegu arutatakse, millal panna käiku regulaarsed autobussireisid, sest tavatu mälestusmärk on turistide seas väga populaarne.
Vanim reaktor ehitati Richlandi nimelisse linnakesse 1943. aastal ja seal töödeldi plutooniumi esimese tuumapommi jaoks ning triitiumi esimese vesinikupommi tarbeks. Nagasakile visatud tuumapommis kasutati samuti selle reaktori toodangut.
Turismiobjektiks muutunud reaktor suleti 1968. aastal. Energeetikaministeerium kinnitas, et reaktor on turistidele ohutu. Hoonete ja sisseseade radiatsioonitase ei ületa piirnormidega kehtestatut. Samas pole Ameerika Ühendriikide rahvusparkide valitsus veel otsustanud, kas avada reaktoris ka temaatiline muuseum või mitte.
Kohalike ametnike arvates äratab turistide vool kunagise salastatud linnakese ellu.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele