• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
Endine rahandusminister ja Tallink Hotelsi tegevjuht Aivar Sõerdi meelest on riigikogu liikme Taavi Veskimägi jutt euro paralleelsest kasutuselevõtust krooniga asendusteema.
Sõerd vastas aripaev.ee päevaküsimusele: „Kas tasub võtta paralleelselt kasutusele euro?“, et sellest ideest rääkimine on asendusteema, sest valitsuskoalitsioon ei suuda eurole üle minna.
„See on vähe tõenäoline, et praegune koalitsioon suudab eurole üle minna ja see on asendusteema. Maailmapraktikas on vaid üks riik, kes on euro ühepoolselt kasutusele võtnud. Ma ei arva, et Eesti peaks seda teed minema, sest eurotsooniga liitumisel on oluline otsustusprotsessides osalemine. Eesti on võtnud kohustuse saada eurotsooni täisliikmeks niipea kui võimalik. Kuid praegune valitsuskoalitsioon ei suuda euroga liituda ja otsib asendusteemasid,“ ütles Sõerd.
Riigikogu liige Taavi Veskimägi pakkus välja, et juba 2009. aastast võiks saada tasuda kauba eest riigile makse, töötajatele palka, maksta kauplustes kroonide kõrval ka eurodes. Sisuliselt tähendaks see euro aktiivset kasutuselevõttu Eesti raharingluses, ütles ta Postimehele.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele