• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,15%7 347,16
  • DOW 300,14%51 923,91
  • Nasdaq −0,66%25 307,7
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Küberrünnakute alla sattunud ja nendega edukalt toime tulnud Eestil on tekkinud selline kangelase kuulsus nagu Bruce Willisel "Die Hard'i" filmis, ütles USAs töövisiidil viibiv Andrus Ansip eile Washingtonis.
Ansip arutas eile USA asepresidendi Dick Cheney ja teiste Ameerika kolleegidega teiste teemade seas ka küberjulgeoleku teemasid.
Eile Washingtonis USA kaitsesekretäri Robert Gatesiga kohtunud kaitseminister Jaak Aaviksoo tõdes samuti, et USA kolleegid hindavad kõrgelt Eesti küberkaitselist valmisolekut. Ta märkis, et ameeriklased ise tunnistavad, et nad poleks ilmselt suutnud nii kiiresti reageerida kui Eesti. „Paljud NATO riigid pole valmis moodsa aja väljakutsetele vastama,” lisas Aaviksoo. „Mu Ameerika kolleeg palus Eestil hoida seda teemat kuumana, sest leidsime ühiselt, et mitte kõik NATO riigid pole aru saanud selle teema tegelikust tähtsusest,” ütles kaitseminister ELi maadele viidates.
USA on üks riikidest, mis hakkab osalema Eestisse rajatud küberkaitsekeskuse töös.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele