• OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
  • OMX Baltic−0,05%308,2
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,03%2 103,14
  • OMX Vilnius−0,08%1 451,46
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,85%10 550,55
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,81
Meediamagnaat Hans H Luik rääkis tänasel telekommunikatsioonisektori konverentsil Fookus 2008 Homo Webicus'e iseloomujoontest.
Luik tõdes, et selle seltskonna esindajad peaksid tänaseks täiskasvanuks saanud olema ning sellele „eriti pika pöidlaga põlvkonnale“ on nüüd vaja veebis täit tähelepanu pöörata, sest sellest sõltub, mis laadi kodaniku me tast kasvatame. „Kas domineerima jääb edevus või pädevus?“ on küsimus.
Homo Webicus on egotrippar ehk iseenda ego üleslaadija,“ postuleeris Luik. Ta täpsustas, et see tüüp mitte ei lae teavet veebist alla, vaid iseenda ego üles. Luik täpsustas, et USA meediagigandid Time Warner ja AOL tegid oma äriplaanis vea, ehitades selle üles teabe allalaadimise peale, inimesed tahtsid hoopis üles laadima hakata, näiteks igasugu mobiiltelefonidega tehtud fotosid.
Autor: Mariliis Pinn, Annika Matson

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele