• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,73%10 538,07
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,02
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,00%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,73%10 538,07
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,02
Kui Tallinna linnavalitsus oleks sundüürnikele müüdavate korterite eest küsinud vähegi turuhinna sarnast hinda, võinuks Reformierakonna hinnangul linnakassasse laekuda 300 miljonit krooni.
Paraku teenis linnavalitsus aastatel 2001-2006 otsustuskorras müüdud 969 korteri eest 6,2 miljonit krooni ehk keskmiselt vaid miljon krooni aastas.
Näiteks müüs Tallinna linnavalitsus linna südames Pärnu maantee ja Müürivahe tänava nurgal asuvas majas 107ruutmeetrise korteri hinnaga 35 670 krooni keskerakondlasele Marju Kagoverele.
Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri hinnangul on linn oma vara müünud poolmuidu ning aastate jooksul on teenimata jäänud vähemalt 300 miljonit krooni. Selle raha eest oleks võinud korterid sundüürnikele üürida.
Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei oleks korterite üürimine lahendus, sest korterid paikneksid laiali üle linna ning nende haldamine läheks linnale kulukaks.
Autor: 1706-aripaev

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele