• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Euroopa Komisjon nõuab sidefirmadelt, et need alandaks välisriigis mobiilse interneti kasutamise maksumust.
Eile Barcelonas alanud maailma tähtsaimal mobiilimessil esinenud Euroopa Komisjoni infoühiskonna- ja meediavolinik Viviane Reding ütles, et tasude alandamiseks on aega suveni. Kui sidefirmad hindu ei alanda, kohustab neid seda tegema ELi ettevalmistatav õigusakt, lisas ta.
Reding ütles Barcelonas, et mobiilse interneti kasutamine teises Euroliidu riigis viibides ei peaks olema oluliselt kallim kui mobiiliomaniku koduriigis. Mobiiliga välisriigis viibides maksis ühe megabaidi andmete liigutamine eelmise aasta kolmandas kvartalis ELis keskmiselt 82 krooni.
Maailma suurim mobiilifirma Vodafone lubas reedel, et alandab välisriigis mobiilse andmeside kasutamise tasusid ligi poole võrra. Eelmisel kuul teatas Vodafone, et see teenus annab nende tuludest alla ühe protsendi.
Mobiilse andmeside tasude alandamisest on teatanud ka Hollandi sidehiid KPN, Poola operaator Play, Hispaania Telefonica ja Rootsi TeliaSonera.
Eelmisel aastal Euroliidus kehtima hakanud õigusakt kohustas mobiilifirmasid alandama mobiiliga välisriigis helistamise hindu, ent ei puudutanud andmesidet ja lühisõnumeid.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele