• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,02%70 904,74
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,02%70 904,74
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
Eestlased maksavad oma pensionisammaste eest Euroopa kõige kõrgemat valitsemistasu.
Nii selgus rahandusministeeriumi uuringust, mille käigus valmis II samba pensionifondide eelnõu ja seletuskiri. Euroopa Komisjoni tellitud analüüsist "Current Trends in the European Asset Management Industry" selgus, et Eestis on fondidele kohaldatavaid valitsemistasusid iseloomustatud kui Euroopa kõrgemaid. Kui analüüsi kohaselt on keskmine fondide tasu Euroopa aktsiafondide puhul 1% ja võlakirjafondide puhul 0,6%, siis Eestis on vastavad näitajad 1,7% ja 0,9%.
Osaliselt on see põhjendatud väiksema varade mahuga. Samas on näiteks nii Läti kui ka Slovakkia Eestiga võrreldavad nii suuruselt, pensionisüsteemilt kui ka muude tegurite poolest.
"Kokkuvõttes tuleb antud teema kontekstis jääda seisukohale, et täna kehtiv kolme tasu süsteem on kliendi jaoks suhteliselt läbipaistmatu. Erinevate pensionifondide kulukust on osakuomanikul väga raske adekvaatselt hinnata," kirjutatakse eelõus.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele