• OMX Baltic0,00%308,14
  • OMX Riga0,64%905,81
  • OMX Tallinn0,12%2 105,01
  • OMX Vilnius0,01%1 450,57
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,16%10 477,96
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,13
  • OMX Baltic0,00%308,14
  • OMX Riga0,64%905,81
  • OMX Tallinn0,12%2 105,01
  • OMX Vilnius0,01%1 450,57
  • S&P 500−0,1%7 358,22
  • DOW 300,35%51 848,9
  • Nasdaq −0,43%25 476,64
  • FTSE 1000,16%10 477,96
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,13
SEB analüütik Ruta Eier usub, et euribori suurt tõusu ei ole mõtet karta, kuna intressimäärad peaksid teisest kvartalist langema hakkama.
„SEB nägemus on, et aasta jooksul hakkab Euroopa Keskpank baasintressi langetama ja sellega seoses hakkab langema ka euribor,“ märkis Eier.
Tema sõnul on oodata, et keskpank langetab alates teisest kvartalist baasintressi 0,25 protsendipunkti võrra, mistõttu kukub määr aasta lõpuks 0,75 protsendipunkti võrra. Praegu on euro baasintressimäär 4%.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele