• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,09
Sampo Panga foorumi „Uus tõus“ vestlusringis ütles endine hansapankur Indrek Neivelt, et paar-kolm aastat ei maksa Eestis suurt kasvu oodata. „Sest eelmine kasv oli ehitatud valele vundamendile,“ põhjendas ta.
Neivelt rääkis, et bürokraatia tapab loovust ja loovad inimesed põgenevad teistesse ettevõtetesse. „Inimestel tuleb lasta vabalt tegutseda ning lubada neil teha väikesi vigu, aga mitte lasta neil teha suuri vigu,“ rääkis Neivelt. Tema sõnul käib täna töö suurtes kontsernides otse vastupidi. „Maailmas kasvab kõrgharidusega töötajate hulk, aga samas mõeldakse firmades välja üha enam uusi reegleid ja struktuure ning käiakse mööda lõputuid komiteesid ja keegi ei otsusta ega vastuta,“ rääkis ta.
Neivelt on seisukohal, et Eesti uue kasvu mootoriteks võiksid olla 30-40. aastates loovad inimesed, kellel saab ühel hetkel kõrini suure süsteemi masinavärgist ning nad teevad oma firmad. „Vot sealt tuleb uut kasvu,“ kommenteeris ta ning lisas: „Eile näiteks nägin ma üllatusega, et Gild Bankers sai aasta kasumiks 80 miljonit krooni“. Neivelt lisas, et maavarasid Eestis ei ole ja transiiti pole ka kellelegi vaja, mille peale kostis naerupahvakas saalist.
Neivelt ütles, et Arengufondi nõukogu esimehena on ta kogenud, et eestlaste uute ideede tabel on parem, kui esialgu loota julgeti.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele