• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,02%70 904,74
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 225−2,02%70 904,74
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,45
Hansa Investeerimisfondide juht Robert Kitt arvab, et Eestist võiks kujuneda liberaalne pensionifondide süsteem.
Kui täna liiguvad inimesed Euroopa Liidus ja töötavad erinevates riikides, siis riikide pensionisüsteemid on nii erinevad ja oma osakuid ühes kogumissüsteemist teise üle kanda ei ole võimalik. „Jama on, et kui Lätti lähen, kus võiks Hansapangas töötada ja kus on huvitav, siis II samba maksed katkevad. Võiks ju seal edasi koguda, kuid pärast ei saa seda raha kätte,“ tõi Kitt pensionikogumissüsteemi puudusi välja.
Kiti sõnul on Hollandis ja Belgias juba küllaltki liberaalne pensionisüsteem, mis lihtsustab mitmes riigis aktiivsete inimeste elu. „Pensionikeskuse loomine oleks lihtne,“ arvas Kitt.
Tuleks lihtsalt töö ja maksuseadustest üle saada ja piisavalt lobitööd Euroopas teha. „Kõik on võimalik, kuid keegi ei ole selle peale tulnud,“ lisas ta.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele