• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,43
Peaminister Andrus Ansip ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et kokkuhoiupoliitika tõttu ei tasuks siiski pessimistlik olla, kuna majanduses on ka eluterveid märke, nagu eksport.
Ansip rääkis, et kulude kokkuhoidmisel on oluline otsustada, kust kärpeid teha. „Ei tea, kas praegused kärped jäävad viimaseks. 3,1 miljardit negatiivset lisaeelarvet võib olla vähe,“ ütles ta.
Ansip märkis, et siiski ei tasu pessimistlik olla. „Majanduses on ka eluterveid märke. Eksport on kasvanud ning praegu veab majanduskasvu eksport,“ ütles ta. „Kuid ekspordi turgude areng on turbulentsis,“ lisas peaminister.
Ansip sõnas, et eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses on eksport kasvanud ning jaanuari maksulaekumised olid võrreldes aastatega 2005 kuni 2007 väga head.
„Tegelikult on juhtunud see, et kinnisvaramull on lõhki läinud. Laenude siseturunõudlus on vedanud majandust ning käibemaksu on alalaekunud kinnisvaratehingute väiksuse tõttu,“ rääkis ta.
„Kui ehitussektoris üle jäänud inimesed läheksid tootmisse, aitaks see eksporti kasvatada 25-30%,“ ütles Ansip, kuid lisas: „Unistada ju võib!“

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele