• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,11%7 350,46
  • DOW 300,18%51 939,77
  • Nasdaq −0,64%25 314,52
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,12
Eilne börsipäev algas Wall Streetil optimistlikult, pärast lõunat aga meeleolu pöördus.
Kui hommikul näitasid kõik numbrid positiivset suunda, töötuse määr langes, nafta hind samuti ja ka tarbijate kindlustunne ei ole täielikult kadunud, siis pärast lõunat hakkasid mustad pilved olukorda varjutama, kirjutas di.se.
Järsku tõusis nafta hind ilma selge põhjuseta uuele rekordtasemele, teiseks levis kuuldus, et kindlustusfirma American International Group (AIG) kukub kõvasti pärast ametliku kauplemispäeva lõppu.
Nafta ümber käiv hüsteeria ei ole veel läbi, kuigi paljud analüütikud üritasid iseend ja oma kliente veenda rahu säilitama.
Kuuldused AIG kohta aga pidasid paika. Aktsia hind langes järelkauplemisel 9%.
Peamiselt oli järelturul näha vaid punaseid langusnumbreid.
Optimistid ütlevad, et nüüd on kõige hullem möödas ja põhi on käes. Pessimistid on sama veendunud selles, et nüüd lahkub aktsiaturgudelt suurem grupp investoreid ja lähevad üle nafta ja energeetikasektorisse kauplema.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele