• OMX Baltic0,74%323,32
  • OMX Riga−0,51%966,46
  • OMX Tallinn1,38%2 279,29
  • OMX Vilnius0,13%1 514,23
  • S&P 5000,58%7 757,17
  • DOW 300,69%52 856,09
  • Nasdaq 1,05%26 702,86
  • FTSE 1000,19%10 752,88
  • Nikkei 225−1,09%63 917,43
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,89
  • GBP/EUR0,00%1,19
  • EUR/RUB0,00%91,6
  • OMX Baltic0,74%323,32
  • OMX Riga−0,51%966,46
  • OMX Tallinn1,38%2 279,29
  • OMX Vilnius0,13%1 514,23
  • S&P 5000,58%7 757,17
  • DOW 300,69%52 856,09
  • Nasdaq 1,05%26 702,86
  • FTSE 1000,19%10 752,88
  • Nikkei 225−1,09%63 917,43
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,89
  • GBP/EUR0,00%1,19
  • EUR/RUB0,00%91,6
Äripäeva korraldatud uuringust selgus, et 49 protsenti 55-64 aastatest valijatest sooviks avaliku sektori kulude kärpimist.
Protsendi jagu vähem sooviks riigieelarve tasakaalustamiseks avaliku sektori kulusid kärpida 24-34 aastased. Kõige vähem leidub neid, kes kulusid kärpida sooviks 15-24 aastaste vanuserühmas, kus neid oli vaid 26%.
Samas on noored 15-24 aastased usinamad maksude tõstmise pooldajad, selles vanuserühmas pooldas maksude tõstmist 7% vastanutest. 55-64 aastastes soovisid makse tõsta 2% vastanutest ja ülejäänud vanuserühmades vaid 1% vastanutest.
Mida peaks riigieelarve tasakaalustamiseks tegema?  
 
 
 
 
 
Vastajate vanus
15-24 25-34 35-44 45-54 55-64
Ei tea25%17%17%20%16%
Kärpima avaliku sektori kulutusi26%48%42%41%49%
Leppima mõned aastad defitsiidis riigieelarvega13%12%11%13%8%
Loobuma tulumaksumäära langetamisest16%16%17%16%15%
Tõstma maksukoormust7%1%1%1%2%
Võtma laenu või kasutama reserve13%6%12%10%11%

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele