• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 5000,35%7 384,12
  • DOW 300,52%52 117,36
  • Nasdaq −0,04%25 466,48
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,14
Tarkinvestor.ee analüütik Kristjan Lepik kirjutab täna oma portaalis, et 50% langus on tõenäolisem kui 50% tõus.
Praeguste hindade puhul tähendab see seda, et 65 dollarit saavutataks enne kui 195 dollarit. Hiljuti jõudis nafta hind üle 135 dollari barreli kohta, ent viimastel päevadel on veidi järgi andnud.
Lepiku hinnangul on nafta puhul tegu spekulantide poolt üles aetu mulliga, kus enne kukkumist on eriti kiire tõus. Ta võrdles seda Dow käitumisega 20-ndatel aastal ning ka Tallinna börsi viimase mulliga.
Lepik möönab siiski, et selliste mullide tippu on väga raske ennustada, sest spekulatiivne huvi võib hindu viia uskumatutesse kõrgustesse, sest sellised trendid kestavad kauem kui ükskõik kes ootab. Seega ei saa tema hinnangul välistada, et nafta hind ka 200 dollarini jõuab. Sellest hoolimata ennustab analüütik, et 2009. aasta keskmine naftahind on alla 100 taseme dollari taseme.
"Jah, risk on selleks, et ma viitan mullile liiga vara, kuid minu meelest oleme nafta hinnatõusu üsna viimases faasis," märgib Lepik.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele