• OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
  • OMX Baltic0,01%308,39
  • OMX Riga0,28%902,59
  • OMX Tallinn0,1%2 104,65
  • OMX Vilnius−0,06%1 451,83
  • S&P 500−0,01%7 357,49
  • DOW 300,14%51 920,62
  • Nasdaq −0,46%25 358,6
  • FTSE 1000,65%10 529,89
  • Nikkei 2254,61%72 366,34
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%86,1
Börsipäeva alguse hilinemine tekitab Rootsis ägedaid reaktsioone. Esmaspäeval alustati kauplemisega 40minutise hilinemisega, täna aga alles pärastlõunal.
„See on skandaal ja ausalt öeldes täiesti siin aktsepteeritavate olude piiri peal. Londonis ja New Yorgis ei juhtuks kunagi midagi sarnast,“ ütles Rootsi varahaldusfirma Alfred Bergi aktsiaturgude osakonna juht Mauritz Redin di.se-le.
Tema sõnul ei saanud ettevõte börsilt probleemide kohta mingisugust infot. Redin ei osanud veel öelda, kas Stockholmi börsile kaebuse esitamine asja paremaks muudab, kuid igal juhul kaalub Alfred Berg, milliseid vahendeid börsi vastu kasutada.
„Kindlasti on olemas teatud määratlused, kui hea peab ligipääs börsisüsteemile olema, kuid mis saab siis, kui neid ei täideta, ma ei tea. Arvatavasti on börs end igasugustest sellistest kohustustest vabaks võtnud,“ lisas Redin.
Varahaldaja hinnangul ei jää börs järelmõjudeta, kui sellised hilinemised peaksid jätkuma. Tema sõnul on ilmselge risk, et siis viiakse Rootsi ettevõtete aktsiad kauplemiseks mujale.

Seotud lood

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele